Приватизація земельної ділянки

Приватизація земельної ділянки в Києві та області

Передача громадянам або юридичним особам майна, що належить державі або місцевим територіальним громадам і є фактичною його приватизацією. В Україні, це досить непростий процес, що потребує збору великої кількості документів.

Особливості приватизації землі

Перший етап, з якого починається приватизація землі в Україні - подача заяви до місцевого органу (в селищну, сільську раду, або міську адміністрацію, в залежності від того, де знаходиться ділянка).  Заява повинна містити: чітко сформульовані підстави, на яких відбувається процес приватизації, розмір ділянки, місцезнаходження, адреса, прізвище та ім'я батькові заявника.

До заяви також додається:

  1. Акт встановлення узгодження меж земельної ділянки.
  2. Довідка з органу місцевого самоврядування про користування.
  3. Довідка про членство в садовому або дачному кооперативі (в тому випадку, якщо заявник є його членом), і документ про те, що людині виділили ділянку під певним номерним знаком.
  4. Копія документа, що встановлює права на будинок (якщо приватизується ділянку під будинком).
  5. Копія ідентифікаційного номеру та паспорту.

Звичайно, список документів, які потрібні для оформлення землі, може доповнюватися.

На підставі всіх перерахованих вище документів і технічних матеріалів, які підтверджують розмір ділянки, селищна, (міська, сільська рада або районна адміністрація), протягом місяця приймає рішення про приватизацію.  Якщо громадянин не має документального підтвердження того, що земля належить йому, мають бути подані докази сумлінного користування ділянкою більше п'ятнадцяти років.

Наступний етап - прийняття рішення про приватизацію.

 Місцеві органи дають дозвіл на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, і вже на його підставі, громадян отримує рішення на приватизацію.

Третій етап - виготовлення документації технічного плану та отримання права власності.  Заявнику слід звернутися до місцевого відділу земельних ресурсів, або ж спеціальну компанію, яка має дозвіл (ліцензію) на проведення землевпорядних робіт.  Після цього, проєкт необхідно передати до органів державного земельного кадастру, де перевіряються всі зібрані документи.

Після чого проводять узгодження в управлінні земельних ресурсів і в управлінні районної архітектури. Позитивним результатом є присвоєння кадастрового номера. Але після цього необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування для отримання  рішення на приватизацію земельної ділянки.

  Приватизація землі, що знаходиться під забудовою - досить клопітка і тривала процедура, і щоб не витрачати свій час і зробити весь процес простіше, найкраще скористатися послугами нашої компанії.

Якщо Вам потрібно приватизувати землю, але немає часу займатися цим, звертайтеся до нас, в компанію Law Empire!

Наші ціни та терміни виконання робіт.