Будівельні ліцензії

Умови отримання будівельних ліцензій

 Для того, щоб займатися певним видом діяльності юридична особа ( будь-яка компанія чи товариство) та фізична особа- підприємець (ФОП) має отримати відповідну ліцензію, що дає йому право здійснювати ту чи іншу господарську діяльність, дотримуючись при цьому певних вимог.

Будівельна ліцензія – документ, який видається ДАБІ (Державною архітектурно-будівельною інспекцією) та надає право будівельним компаніям здійснювати будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

Строк дії будівелних ліцензій

Зараз чинні ліцензії не мають строку дії, а тому процедура отримання ліцензії є досить складною та довготривалою.

 

Проядок оформленя будівельної ліцензії

Оформлення ліцензії здійснюється кількома етапами:

 1. Спочатку Ви подаєте заяву та відповідні документи.
 2. Створюється ліцензійна комісія.
 3. Ваша заява розглядається протягом 10 робочих днів з дня її надходження.
 4. Перевірка наданих документів протягом 10 робочих днів на відповідність ліцензійним умовам.
 5. Готується відповідний висновок.
 6. Протягом семи робочих днів з дати надходження висновку, приймається рішення про видачу ліцензії.
 7. Повідомлення заявника про результат.

Але важливо зазначити, що під час проходження усіх етапів, ваша заява і документи можуть бути повернені, а розгляд зупинено, передбачити і допомогти в чому, зможуть тільки професіонали, котрі мають системний підхід до вирішення питання та неабиякий досвід.

Отже, для отримання ліцензії до заяви додаються відомості про:

 • виробничо-технічну базу;
 • склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем;
 • технологію виробництва;
 • інформаційно-правове забезпечення;
 • наявну систему контролю якості виконання робіт.

Для відокремленого підрозділу зазначені відомості виконуються окремо.

Окрім цього, ліцензіат має дотримуватися ряд окремих вимог, що залежать від виду будівництва. Особливі вимоги встановлені до  будівництва транспортної та інженерної інфраструктури і до виконання будівельних та монтажних робіт загального призначення.

 

Загальні вимоги включають в себе:

 • інформацію про досвід роботи;
 • кількість виконаних об’єктів;
 • організаційні вимоги щодо наявності організаційної структури суб’єкта господарювання та підрозділів відповідно до переліку робіт, положень про структурні підрозділи та посадових інструкцій працівників, укладених трудових договорів з усіма найманими працівниками; національних стандартів, будівельних норм; виробничих приміщень, засобів виробництва; документа, який підтверджує впровадження системи управління якістю продукції;
 • кадрові вимоги до керівників, професіоналів та фахівців;
 • технологічні вимоги стосовно наявності будівельних машин, устаткування, пристроїв та інструменту; дотриманням законодавства під час виконання робіт та дотримання вимог із забезпечення промислової безпеки та охорони праці.

Тож, як бачите, вимоги є достатньо жорсткими, а сам процес – достатньо ускладненим, що спонукає звернутися до професійної допомоги спеціалістів компанії Law Empire, котрі проведуть комплексну перевірку документів, дотримання всіх вимог та зможуть надати повний юридичний супровід отримання будівельної ліцензії.

 Наші ціни та терміни виконання робіт.