Отримання будівельного паспорта

Отримання будівельного паспорта на забудову земельної ділянки

Перед тим як почати будівництво індивідуального житлового, садового або дачного будинку, вам необхідно отримати будівельний паспорт  - документ, на підставі якого визначається комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва об’єкту. Розробка будівельного паспорту також обов’язкова для будівництва господарських будівель та споруд, що знаходяться на присадибній ділянці. Варто зазначити, що будинок має бути  не вище 2-х поверхів (без урахування цокольного чи мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів. Для більших будинків необхідно розробляти містобудівні умови та обмеження.

Перелік документів для отримання будівельного паспорту

Для отримання будівельного паспорта необхідно зібрати такі документи:

  • заява встановленого зразка;
  • паспортні дані власника земельної ділянки;
  • засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою;
  • засвідчена в установленому порядку згода співвласників (якщо вони є) земельної ділянки (житлового будинку) на забудову;
  • ескізні наміри забудови;
  • проєкт будівництва;
  • викопіювання з генерального плану населенного пункту, до якого належить земельна ділянка;
  • витяг з Державного кадастру.

Проєктування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Далі, на підставі отриманого пакета документів структурний підрозділ уповноваженого органу містобудування та архітектури визначає відповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам чинної містобудівній документації на місцевому рівні, планувальним рішенням проєктів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

Строки отримання будівельного паспорту.

Офіційний строк розробки – 10 днів,  проте часто державні структури, через високу завантаженість, видають документи значно пізніше. До того, не виключено, що через відсутність чи неправильність документів – ваша заява щодо отримання будівельного паспорту буде відхилена.

Також зазначаємо, що згідно постанови КМУ № 681 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», з`явилась необхідність, з 23 червня  2021 року, внесення:

  • будівельного паспорту;
  • містобудівних умов та їх обмежень;
  • технічного паспорту;
  • проєктної документації,

до ЄДЕССБ (єдина державна електронна система у сфері будівництва), уповноваженою особою, яка видавала документ в паперовому вигляді.

Що ви отримаєте, звернувшись до нас?

 По-перше, юридичну перевірку пакета документів та консультації від юристів з приводу вашого питання.

По-друге, додержання строків при оформленні будівельного паспорту, адже ми давно співпрацюємо з відділами архітектури і містобудування різних районів Києва і Київської області.

По-третє, представництво ваших інтересів перед органами місцевого самоврядування на основі довіреності, тому ви зможете оформляти документи для будівництва вашого будинку без відриву від ваших справ.

Ми маємо сотні вдячних клієнтів з власною нерухомістю – приєднуйтесь до них і Ви!