Узаконення самочинного будівництва

Як ввести в експлуатацію будинок, побудований без відповідних дозволів?

Питання узаконення самочинного будівництва  завжди було актуальним, адже допоки об’єкт нерухомості вважається самочинним будівництвом, він не може стати предметом договору купівлі-продажу/дарування чи спадкування. Це значно ускладнює користування та розпорядження вашою нерухомістю та створює додаткові проблеми. До того ж, в разі виявлення самочинного будівництва та порушень – вас чекає чималий штраф.

В зв’язку з набранням чинності Закону, що продовжує термін дії «будівельної амністії» - дане питання набирає ще більших оборотів.

Відповідно до даного Закону, ДАБІ (державна будівельно-архітектурна інспекція) може приймати в експлуатацію об’єкти будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року. Сюди відносяться такі будівлі  до 300 квадратних метрів:

  • індивідуальні (садибні) житлові будинки;
  • садові, дачні будинки;
  • господарські (присадибні) будівлі і споруди;
  • будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Проте важливо, щоб об’єкт був збудований на земельній ділянці відповідного цільового призначення, відповідав ДБН (будівельним нормам) та пройшов технічну інвентаризацію.

Узаконення самочинної забудови

І хоч наразі, дана схема почне діяти тільки  після розроблення відповідної процедури, ми допоможемо знайти оптимальний варіант для вирішення вашого питання та ввести ваш самочинно збудований будинок в експлуатацію.

Проте варто враховувати, що кожна ситуація є індивідуальною, а тому потребує юридичного аналізу наявних документів та професійного підходу до вирішення питання. Все це може забезпечити наша компанія Law Empire, спеціалісти якої мають більш ніж 10-річний досвід супроводження введення в експлуатацію та всіх питань, пов’язаних з нерухомим майном.

Тож, звертайтеся до компанії Law Empire і ми знайдемо вихід з вашої ситуації.

Наші ціни та терміни виконання робіт.